Kā izvēlēties mazulim piemērotas autiņbiksītes?
Viens no būtiskākajiem faktoriem mazuļa aprūpē ir pareizi izvēlētas autiņbiksītes – tās nodrošina, ka bērniņš jūtas komfortabli un ir sausumā, kā arī palīdz novērst noplūdes, ādas kairinājumu un citas nepatīkamas sajūtas. Tomēr veikalos pieejamo autiņbiksīšu klāsts ir gana plašs, tāpēc, lai izvēlētos mazulim piemērotāko risinājumu, ņem vērā vairākus svarīgus faktorus.
Autiņbiksīšu galvenais uzdevums ir nodrošināt efektīvu mitruma uzsūkšanu un novērst noplūdes. Piemērotas autiņbiksītes nodrošinās bērna ādas sausumu, pasargās no noplūdēm un diskomforta, būs ērti pielāgojamas un ļaus mazulim brīvi kustēties. Savukārt neatbilstošas autiņbiksītes var ievērojami traucēt bērna komfortam, veicināt izsitumus un pat ādas iekaisumu. Lai bērniņš būtu laimīgs un vesels, izraugoties autiņbiksītes, jāpievērš uzmanība vairākām būtiskām īpašībām.
Pareizi izvēlēts izmērs
Lai autiņbiksītes būtu ērtas un nepieļautu noplūdes, tām, pirmkārt, jāatbilst mazuļa svaram. Uz autiņbiksīšu iepakojumiem ir norādīts izmērs, kas atbilst bērniņa svara kategorijai:
• 0. izmērs (Newborn) – līdz 2,5 kg (priekšlaicīgi dzimušiem un ļoti maziem zīdaiņiem);
• 1. izmērs – 2–5 kg;
• 2. izmērs – 3–6 kg;
• 3. izmērs – 4–9 kg;
• 4. izmērs – 7–18 kg;
• 5. izmērs – 11–25 kg;
• 6. izmērs – 16+ kg.
Dodoties uz dzemdību namu, ieteicams, izvēlēties 0. vai 1. izmēra autiņbiksītes, taču nesteidzies iepirkt krājumus – pirmajos dzīves mēnešos mazulis strauji aug, kā rezultātā drīz vien var vajadzēt lielāka izmēra autiņbiksītes.
Papildus standarta izmēriem atsevišķi ražotāji piedāvā arī starpizmērus (piemēram, 3+ vai 4+), tāpēc svarīgi pievērst uzmanību konkrētā zīmola rekomendācijām. Tāpat, izvēloties autiņbiksītes, noteikti nevajadzētu vadīties tikai pēc bērna svara – tām jābūt labi pieguļošām, taču jāpārliecinās, ka autiņbiksīšu gumija nespiež kājiņas, bet jostiņa – vēderiņu. Klasiskie izmēri var nebūt atbilstoši arī tad, ja mazulis ir ļoti kustīgs.

Autors: Pexels.com
Uzsūktspēja
Viens no svarīgākajiem faktoriem tāpat ir arī autiņbiksīšu spēja absorbēt mitrumu. Kvalitatīvas autiņbiksītes efektīvi pasargā mazuļa ādu no mitruma, novērš noplūdes un nodrošina labāku naktsmieru – jo labāka būs biksīšu uzsūktspēja, jo retāk tās būs jāmaina, un gan mazulis, gan vecāki varēs pagulēt ilgāk. Pievērs uzmanību norādēm uz iepakojuma vai produkta aprakstā – tur parasti norādīts, cik ilgi biksītes spēj saglabāt sausumu.
Materiāls
Pievērs uzmanību tam, lai autiņbiksīšu materiāls būtu gana elpojošs un mīksts. Autiņbiksītēm jābūt dermoatoloģiski apstiprinātām un piemērotām bērna maigajai un jutīgajai ādai, neraisot kairinājumu un ļaujot ādai elpot. Ja bērniņa āda ir ļoti jutīga, dod priekšroku organiskiem un hipoalerģiskiem materiāliem, bet izvairies no autiņbiksītēm ar hloru, smaržvielām un lateksu, jo tās var izraisīt alerģiju vai ādas kairinājumu. Ja vēlies dabai draudzīgāku risinājumu, vari izvēlēties bioloģiski noārdāmas autiņbiksītes, kas izgatavotas no bambusa šķiedras vai kukurūzas vai cietes bāzes materiāliem. Iespējams izvēlēties arī autiņus, kas pēc lietošanas ik reizes jāmazgā.
Aizdares veids
Mazākiem bērniņiem būs piemērotākas klasiskās, aizlipināmās autiņbiksītes, bet, kad mazulis jau paaudzies un sācis iepazīt pasauli, nomaini tās uz uzvelkamām biksītēm.

Autors: Pexels.com
Kam vēl pievērst uzmanību?
• Mazuļiem piemērotas autiņbiksītes nereti tiek iedalītas dienas un nakts autiņbiksītēs. Naktī lietojamās biksītes nodrošina augstāku uzsūktspēju.
• Pievērs uzmanību norādēm uz iepakojuma – dažām autiņbiksītēm ir papildu īpašības, piemēram, mitruma indikators, īpaša aizsardzība pret izsitumiem vai pat ekoloģiskas sastāvdaļas.
• Pievērs uzmanību ādas reakcijām – ja mazulim parādās izsitumi vai apsārtums, iespējams, ka konkrētais materiāls nav bērnam piemērots.
• Izmēģini dažādus zīmolu veidus. Ikkatrs bērniņš ir atšķirīgs, un, kas derēs vienam, nebūs piemērots kādam citam. Svarīgas ir gan ādas, gan ķermeņa uzbūves īpatnības, tāpēc nebaidies eksperimentēt, piemeklējot pašu labāko variantu mazuļa komfortam un veselībai.