Kādus auto paklājiņus izvēlēties rudens un ziemas sezonai?
Tuvojoties slapjajai, dubļainajai un dažkārt ar sāli bagātīgi kaisītajai rudens un ziemas sezonai, autobraucējiem kļūst aktuāls jautājums par to, vai gadījumā nav laiks nomainīt auto paklājiņus uz ko izturīgāku. Kā labāk tos izvēlēties, lai tie neliktu par sevi vilties un tiešām pasargātu auto salonu no rudens un ziemas šmuces? Iesaka eksperts.
“Faktiski, ja runā par vasaras – siltā laika sezonu, tad labākā izvēle ir velūra, auduma, paklājiņi, bet rudenī un ziemā vispiemērotākie auto paklājiņi, kas panes vislielāko slodzi, ir gumijas paklājiņi. Patiesību sakot, tā pat nav gumija, bet speciāls materiāls, no kā šie paklājiņi ir izgatavoti,” stāsta Ints Purmalis, "Inter Cars Latvija" Servisa iekārtu segmenta vadītājs.
Viņš piebilst, ka atšķirībā no vasaras paklājiņiem, tie ir veidoti kā vanniņas, kas neļauj rudens vai ziemas ūdeņiem un dubļiem notecēt uz salona. Tāpat parasti tirgotāji piedāvā katram auto modelim paredzētus paklājiņi, kas nozīmē, ka tie iederas auto salonā un ir ar visiem izvirzījumiem, kas ir konkrētajam auto.
“Pārdošanā redzēsiet arī universālus paklājiņus, kurus ir jāpiegriež konkrētiem auto modeļiem, tiem nav jau iestrādātas nostiprinājuma vietas. Taču paklājiņu noteikti vajag nostiprināt, jo ja tas nav izdarīts, diemžēl paaugstinās bīstamība – piemēram, paklājiņš var paslīdēt zem bremžu pedāļa,” stāsta eksperts.
Vai ir alternatīva gumijas paklājiņiem?
Taču ko darīt gadījumos, ja estētisku vai kādu citu apsvērumu dēļ pagalam negribas pirkt gumijas paklājiņus? Eksperts stāsta, ka vēl kāds risinājums ir velūra paklājiņi ar ūdeni atgrūdošo pārklājumu. “Taču jārēķinās, ka reizi pa reizei būs gadījumi, kad tāpat ūdens vai sakusušais sniegs notecēs un nonāks uz salona apšuvuma… Var iegādāties arī biezākus velūra paklājiņus, kas uzsūks vairāk slapjuma, taču šajos gadījumos ar laiku parādīsies nepatīkama smaka,” stāsta eksperts.
Kāda metode, kas varbūt daudziem ir aizmirsusies, bet noderēs, ja gribas nodrošināt dubultu salona aizsardzību no ūdens un sakusuša, netīra sniega, ir – zem paklājiņiem palikt apakšā avīzes. “Tas tā – ieteikums pa vecai modei. Taču zināms, ka avīzēm ir ļoti laba mitruma uzsūktspēja, un tas var palīdzēt pasargāt salonu, ko gribas īpaši pasaudzēt,” stāsta eksperts.
Lielākais ienaidnieks – mitrums un sāls
“Velūram vislielākais ienaidnieks ir mitrums un sāls. Ja paklājiņus laicīgi nežāvē, tad tie sāk pelēt un arī smakot,” stāsta eksperts. Viņš piebilst, ka ar gumijas materiālam līdzīgajiem paklājiņiem gan nav tādu problēmu, un tos var noskalot vai notīrīt, pēc tam nožāvēt un lietot tālāk, jo tie neuzsūc mitrumu un atgrūž arī sāli.
Ja reiz gadījumā noticis tas, ko piedzīvot neviens nevēlas, - paklājiņš tomēr sācis pelēt un smakot, ir divi varianti. Vai nu pašiem mājas apstākļos mēģināt atbrīvoties no smakas un pelējuma, vai doties uz kādu salonu, kur pieejama ir attiecīga profesionālā ķīmija un augsta spiediena mazgāšanas iekārtas.
“Es tomēr varētu ieteikt iespēju robežās nepažēlot līdzekļus un iegādāties labus paklājiņus rudens un ziemas sezonai, kas mūsu platuma grādos jebkurā gadījumā ir izaicinājums automobilim un tā aprīkojumam. Par labu auto paklājiņu var saukt tādu kurš, pirmkārt, atbilst konkrētam auto modelim un, otrkārt, - kuru ir iespējams nostiprināt orģinālajās stiprinājuma vietās, kas neļaus slīdēt paklājiņam pa salonu. Kā papildu bonusu varētu nosaukt augstas maliņas, kas neļaus slapjumam notecēt iekšā auto salonā,” pauž eksperts.