Karjera loģistikā – cik daudzveidīga tā var būt?
Lai arī visbiežāk darbs loģistikā tiek saistīts tieši ar kravas pārvadājumiem, loģistikas nozare ir daudz plašāka. Šī joma iever arī darba vietas klientu apkalpošanā jebkurā preču izsūtīšanas un piegādes posmā, ražošanas procesā nepieciešamo izejvielu un palīgmateriālu iegādē, preču šķirošanā, iepakošanā un uzglabāšanā noliktavu infrastruktūras ietvaros, preču inventarizāciju uzturēšanā un atjaunošanā, dokumentācijas sakārtošanā, preču piegādē, kā arī datu analizēšanā, lai piegādes ķēdes padarītu pēc iespējas efektīvākas un ātrākas. Tādēļ nozarē ir nepieciešami aizvien jauni darbinieki ar dažādu pieredzi un zināšanām, lai nozare varētu turpināt attīstīties, neskatoties uz izaicinājumiem.
Kādas īpašības tiek sagaidītas no jauniem darbiniekiem loģistikas nozarē?
Darbs loģistikā ir ne tikai veikto uzdevumu ziņā daudzveidīgs, bet arī pilns ar izaicinājumiem, ik dienu nodrošinot kvalitatīvu preču plūsmu pa piegādes ķēdēm visā pasaulē. No kvalitatīva loģistikas darba ir atkarīga arī citu nozaru, īpaši ražošanas un tirdzniecības, uzņēmumu darbība un attīstība.
Nozares darbiniekos tiek augstu vērtētas labas komunikācijas spējas, mērķtiecība un tiekšanās uz rezultātu sasniegšanu, spējas elastīgi pielāgoties apstākļiem, strādāt stresa apstākļos, attīstīt jaunas inovācijas, strādāt komandā, uzņemties iniciatīvu, kā arī atbildīgi veikt savu darbu un kritiski analizēt situāciju un datus. Visas šīs īpašības palīdz gan īstermiņā, gan ilgtermiņā uzturēt piegādes ķēžu efektivitāti un nepārtraukti tās uzlabot.
Kādas amata lomas loģistikā tiek meklētas Latvijā?
Latvijas loģistikas nozares darba devēji meklē gan preču komplektētājus, iesaiņotājus noliktavu vadītājus un darbiniekus, kuriem ir jānodrošina kvalitatīva preču uzglabāšana noliktavās un sūtījumu apstrāde, gan autotransporta vadītājus un jūras pārvadājumu ekspeditorus. Tāpat pieprasītas ir arī iepirkumu speciālistu un loģistikas operatoru amata pozīcijas.
Loģistikas speciālistiem darba pienākumos ietilpst nodrošināt efektīvu un savlaicīgu pasūtījumu nosūtīšanas un piegādes procesu, sekojot līdzi visām iesaistītajām pusēm, un tādēļ ir nepieciešama noteiktas zināšanas loģistikas jomā. Savukārt zemāka līmeņa noliktavas vai piegādes personāla amata pozīcijām nav striktu izglītības ierobežojumu un uzņēmumi jauniem darbiniekiem piedāvā arī nepieciešamo apmācību iespējas.