visaigimenei.lv skaitļos

Lietotāji online44
Aktīvie uzņēmumi100925
Nozares raksti630
Pavasara brīvlaiks ārzemēs – kā parūpēties par bērnu veselību un drošību ceļojuma laikā? : Portāls visai ģimenei

Pavasara brīvlaiks ārzemēs – kā parūpēties par bērnu veselību un drošību ceļojuma laikā?

Pavasara brīvlaiks ārzemēs – kā parūpēties par bērnu veselību un drošību ceļojuma laikā?
Autors: Publicitātes foto

Ir klāt skolēnu pavasara brīvlaiks, ko daudzas ģimenes izmantos, lai dotos tuvākos vai tālākos ceļojumos. Taču ceļošana ar bērniem var radīt daudz satraukumu – sākot ar ceļojuma plānošanu, apzinoties, ka bērns pēdējā brīdī pirms izbraukšanas var saslimt, un beidzot ar negaidītu veselības problēmu risku. Apdrošināšanas tehnoloģiju uzņēmums Balcia kopā ar Medon ģimenes ārsti Dairu Brenču skaidro, kādas ir biežākās bērnu veselības problēmas ceļojumu laikā, kā sagatavoties ceļojumam un kā parūpēties par bērnu drošību un veselību, esot ārzemēs.

“Atbilstoši vecumam bērni slimo biežāk nekā pieaugušie, un ceļojuma laikā rodas papildu riska faktori – veselības stāvokli ietekmē laikapstākļi, straujas temperatūras maiņas, piemēram, kondicionieri telpās un transportlīdzekļos, kā arī stress. Pirmsskolas vecuma un jaunāki bērni ceļojumos visbiežāk slimo ar augšējo elpceļu infekcijām – iesnas, klepus, temperatūra, ausu sāpes. Otra biežākā problēma ir zarnu darbības traucējumi – aizcietējumi, caureja, zarnu infekcijas,” stāsta veselības tehnoloģiju jaunuzņēmuma Medon ģimenes ārste Daira Brenča.  

“Saslimis bērns – tās ir sirdssāpes un galvassāpes ikvienai mammai vai tētim. Taču, ja bērns saslimst ceļojuma laikā, tas rada vēl lielāku satraukumu, jo ir jādomā, kā saņemt medicīnisko palīdzību svešā zemē – kur to meklēt, vai medicīnas iestāde ir uzticama, cik tas izmaksās un vai valodas barjeras dēļ izdosies saprasties ar ārstu? Šādos gadījumos noderēs laba ceļojumu apdrošināšana, kas ne tikai segs ārstēšanās izdevumus, bet arī palīdzēs saprast, kur vērsties pie ārsta,” stāsta apdrošināšanas tehnoloģiju uzņēmuma Balcia Risku parakstīšanas un produktu attīstības vadītājs Renārs Duntavs.

1. Rūpīgi sagatavojies braucienam!

Pirms ceļojuma izpēti pieejamo informāciju par galamērķi un pārliecinies, ka zini, kur atrodas tuvākās slimnīcas, esi informēts par ārkārtas dienestu numuriem un vietējām drošības rekomendācijām. D. Brenča iesaka paņemt līdzi pirmās palīdzības aptieciņu ar bērniem piemērotām zālēm: pretdrudža un pretsāpju medikamentus (pirms tam precizējot bērna vecumam un svaram atbilstošās devas), līdzekļus caurejas vai aizcietējuma ārstēšanai, kā arī deguna gļotādas tūsku mazinošus pilienus, kas var palīdzēt arī mazināt diskomfortu lidojuma laikā. Noderēs arī mitrās antibakteriālās salvetes, bet, dodoties uz saulainām zemēm noteikti jāpaņem līdzi saules aizsargkrēms un cepure. 

Ja bērns slimo ar hroniskām slimībām, svarīgi paņemt uzturošos medikamentus visam ceļojuma laikam. Īpaši jāpadomā par bērniem, kam nepieciešams specializēts uzturs – speciālie piena maisījumi vai ārstnieciskais uzturs. 

Autors: Pexels.com
Autors: Pexels.com

2. Esi informēts par riskiem!

Katrai valstij vai reģionam ir raksturīgi atšķirīgi veselības riski – piemēram, karstākās zemēs jāuzmanās no pārkaršanas un saules apdegumiem; ir valstis, kurās vairāk jāseko līdzi pārtikas un ūdens drošībai, lai nesaindētos, bet vēl citās vietās jāuzmanās no savvaļas dzīvniekiem. Pirms ceļojuma veic izpēti un noskaidro, ar kādiem riskiem jārēķinās. Savukārt, esot jau galamērķī, izvērtē riskus, paskatoties uz apkārtējo vidi no bērna skatu punkta.

Ārste īpaši iesaka nedot bērniem nemazgātus augļus un dārzeņus, kā arī svaigi spiestās sulas, lai cik kārdinoši tās izskatītos. Tas palīdzēs izvairīties no zarnu infekcijām. Tāpat bērniem nevajadzētu eksperimentēt ar jaunām garšām, bet izvēlēties ierastāku ēdienu.

3. Parūpējies par plānu B!

Ārste norāda, ka noteikti nevajadzētu doties ceļojumā, ja bērns ir saslimis ar kādu akūtu infekcijas slimību, jo ceļojums ne tikai traucēs bērnam atveseļoties, bet viņš izplatīs šo infekciju arī apkārtējiem cilvēkiem. Vecākiem jārēķinās, ka pēdējā brīdī var nākties sen gaidīto ceļojumu atcelt vai pārcelt. 

4. Veselība pirmajā vietā!

Dati rāda, ka bērni daudz biežāk nekā pieaugušie ceļojumu laikā slimo vai satraumējas. Jo mazāks bērns, jo lielāka iespēja, ka ceļojuma laikā var nākties vērsties ārstniecības iestādē. Ja plāno ceļot pa Eiropu, noteikti ņem līdzi EVAK jeb Eiropas veselības apdrošināšanas karti (European Health Insurance Card), kas ļauj saņemt neatliekamo veselības aprūpi tādā pašā apjomā kā konkrētās valsts iedzīvotājiem. Taču ņem vērā, ka tādos populāros ceļojumu galamērķos kā Turcija un Ēģipte EVAK nedarbojas, tāpēc, dodoties uz šīm valstīm, noteikti jāiegādājas laba ceļojumu apdrošināšana. Tāpat EVAK nesegs pacienta iemaksas, ārstēšanās privātajās medicīnas iestādēs, kas nesniedz valsts apmaksātus pakalpojumus, medicīnisko transportu un repatriācijas izdevumus, ceļa izdevumus cietušā ģimenes loceklim, medikamentu iegādi pilnā apmērā u.c. izdevumus, ko sedz apdrošināšana.

Autors: Pexels.com
Autors: Pexels.com

5. Droša ceļošana transportā

Transportā vienmēr izmanto bērnu drošības sēdekļus un drošības jostas! Ja galamērķī plāno īrēt auto, pārliecinies, ka tajā ir pieejams bērna vecumam atbilstošs auto sēdeklītis. Sabiedriskās vietās neizlaid bērnus no acīm – īpaši lidostās un lielveikalos, kur ir viegli apmaldīties! Ja ceļojums ir garš, sagatavo dažādas bērnus izklaidējošas aktivitātes, lai mazinātu stresu un īsinātu laiku. Ja ceļo ar auto, ik pēc pāris stundām ieplāno atpūtas pauzes, lai izkustētos, un neaizmirsti parūpēties par dzeramā ūdens rezervēm. 

6. Izglīto bērnus par drošību!

Izskaidro un atkārto bērniem svarīgākos drošības pamatprincipus, piemēram, neiet prom no pieaugušajiem, un pastāsti, kā rīkoties, ja gadās apmaldīties. Mazākiem bērniem uz rokas uzraksti savu telefona numuru, bet lielākiem bērniem iemāci gan savu numuru, gan palīdzības dienestu numurus tajā valstī, uz kuru dodaties.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Produktu testi

Visaigimenei.lv Produktu testi – efektīvs veids, kā ieinteresēt potenciālos klientus un stiprināt uzņēmuma reputāciju!

Visaigimenei.lv Produktu testi – efektīvs veids, kā ieinteresēt potenciālos klientus un stiprināt uzņēmuma reputāciju!

Vai tavs uzņēmums piedāvā preces bērniem, veselībai un skaistumam, mājoklim, atpūtai un darba ikdienai, virtuvei un citus risinājumus, kas var vienkāršot cilvēku ikdienu un uzlabot dzīves kvalitāti? Vai vēlies, lai par tavu piedāvājumu uzzina un runā arvien plašāks cilvēku loks? Izmanto unikālu iespēju, kas noteikti patiks taviem potenciālajiem klientiem – ļauj izmēģināt savas preces un izteikt par tām viedokli Visaigimenei.lv sadaļā Produktu testi