Vai zināji, ka ciets ūdens ietekmē tavas ādas veselību?
Mēs visi zinām, ka ciets vai kaļķains ūdens var saīsināt sadzīves tehnikas mūžu, tādēļ mēs regulāri rūpējamies par sadzīves tehniku, izmantojot veikalos pieejamos līdzekļus atkaļķošanai. Diemžēl daudz retāk mēs aizdomājamies, ka ne tikai sadzīves tehnika cieš no cieta ūdens, bet arī mūsu āda. Nav ieteicams ilgstoši mazgāt sejas ādu ar cietu ūdeni, jo īpaši sausas sejas ādas īpašniekiem – ilgstoši mazgāta ar cietu ūdeni, sejas āda kļūst sausa, raupja, lobās un var pat iekaist. Īpaši jutīga uz cietu ūdeni ir zīdaiņu āda – ciets ūdens var novājināt to, padarīt raupju un pat veicināt atopiskā dermatīta veidošanos.
Bet kādēļ ciets ūdens tik ļoti nepatīk sejas ādai? Šāda ūdens sastāvā ir ļoti augsta kalcija, magnija sāļu un dzelzs koncentrācija, kas aizsprosto ādas poras, tā rezultātā sejas āda iekaist, zaudē elastību un ātrāk noveco. Minerāli, kas atrodas cietā ūdenī, veido brīvos radikāļus, veicinot smalku līniju un grumbu veidošanos sejā, tādējādi liekot sejas ādai izskatīties vecākai un nobriedušākai. Kā arī ciets ūdens nespēj tik labi saputoties, sajaucoties kopā ar mazgājamo līdzekli, tādēļ pēc mazgāšanas uz ādas paliek nelielas mazgāšanas līdzekļu atliekas. Šīs atliekas uzkrājas uz sejas ādas, aizsprostojot poras un veicinot tādas ādas slimības kā pūtītes un ekzēmas. Arī hlorētais ūdens, kas tek no krāna pilsētas dzīvokļos, nav draudzīgs jūsu ādai. Ūdens tiek hlorēts, lai tiktu iznīcinātas visas sliktās baktērijas, kas atrodas ūdenī, tomēr hlors iznīcina ne tikai sliktās baktērijas, bet arī labās. Sejas āda, kas tiek regulāri mazgāta ar hlorētu ūdeni, var kļūt sausa un sakairināta.
Ciets ūdens un matu kopšana
Sejas āda nav vienīgā, kas signalizēs par ūdens sastāvu, arī mati reaģē uz cietu ūdeni un hloru. Jo īpaši hlorēts un ciets ūdens nepatiks krāsotiem matiem. Tās sievietes, kuras mazgā matus hlorētā ūdenī, ievēros, ka krāsa no matiem izmazgājās ātrāk, nekā ierasts – hlors skalo ārā no mata krāsu pigmentu, tādēļ mati būs biežāk jākrāso. Bet ciets ūdens pasliktinās matu veselību – cietā ūdenī šampūns ļoti slikti putojas, tā rezultātā matos uzkrājas sāļu un mazgāšanas līdzekļu paliekas, liekot tiem izskatīties neveselīgi. Minerāli, kas cietā ūdenī ir augstā koncentrācijā, veido plēvīti apkārtam matam, tādēļ mati kļūst trausli un vairāk lūst, kā arī sausa galvas āda ilgtermiņā var ietekmēt matu augšanu.
Kvalitatīvs ūdens – vesela sejas āda un mati
Mēs nebeigsim atkārtot, cik būtiska nozīme cilvēka veselībā ir kvalitatīvam ūdenim! Daudzi domā, ka nav iespējams ietekmēt to, kāds ūdens tek pa krānu, jo ūdens apgādi nodrošina pašvaldība, tomēr tā nebūt nav – tīrs ūdens ir mūsu katra izvēle! Ūdens attīrīšanas filtru nomaiņa tiešām ir ļoti vienkārša un neprasa specifiskas zināšanas, kā arī ir ekonomiski ļoti izdevīgs risinājums, tādēļ nebaidīsimies apgalvot, ka ūdens filtrs ir pieejams risinājums ikvienam! JUNKORS FILTRI plašais ūdens attīrīšanas filtru piedāvājums ļaus ikvienam izvēlēties sev piemērotāko ūdens filtru. Visi tirdzniecībā esošie filtri ir pārbaudīti Reģionālās vides pārvaldes Ekoloģiskajā laboratorijā un testēti Nacionālajā vides un veselības aizsardzības centrā, tādēļ ikviens pircējs var būt drošs, ka filtri veiks aprakstā norādītās funkcijas un kvalitatīvi attīrīs ūdeni. Izvēlies sev piemērotāko filtru veidu JUNKORS FILTRI mājaslapā un turpmāk dzer tīru ūdeni!