Dzīvesstils

Antropologa viedoklis: vardarbība ir ciklisks process. Vai varam novērst tās turpināšanos no paaudzes paaudzē?
Vardarbība ģimenē rada ciešanas, kuras var novērst, tomēr tā arvien pastāv no paaudzes paaudzē radot tālejošas sekas, ietekmējot veselību, dzīves kvalitāti un pat ekonomiku. Eiropas Dzimumu līdztiesības institūts lēš, ka Latvijā cīņa ar vardarbību ģimenē izmaksā 1,6 miljardus eiro gadā – šī summa ir pielīdzināma Rīgas gada budžetam.

Kā izvairīties no traumām, ziemā pārvietojoties ar velosipēdu vai skrejriteni?
Šī gada neierasti siltā ziema ir ļāvusi daudziem turpināt pārvietoties ar velosipēdiem un elektroskrejriteņiem. Diemžēl braukšana gan pa sniegu un ledu, gan arī mitros laikapstākļos bieži vien var beigties ar traumām. CSDD dati liecina, ka šoziem ir trīskāršojies ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros cietuši velosipēdu un elektroskrejriteņu vadītāji.

Droša piegāde: kas to raksturo un kādēļ tā ir svarīga? Reklāmraksts
Viens no svarīgākajiem jautājumiem, par ko jādomā, organizējot pasūtījumu piegādi, ir drošība. Tā ietver vairākus aspektus, piemēram, aizsardzību pret bojājumiem, zādzību un citiem riskiem, kas var rasties piegādes procesā.

Kā izvairīties no zaļmaldināšanas uzņēmējdarbībā?
Arvien biežāk publiskajā telpā izskan jēdziens "zaļmaldināšana" – prakse, kurā uzņēmumi cenšas radīt maldīgu priekšstatu par savas darbības vai produktu ilgtspēju. Šāda pieeja ne tikai grauj patērētāju uzticību, bet arī var novest pie juridiskām sekām un reputācijas zaudēšanas. Pieaugot globālajām vides problēmām un patērētāju pieprasījumam pēc ilgtspējīgiem risinājumiem, uzņēmumiem ir jāatrod veidi, kā godīgi un pārredzami komunicēt par savām ilgtspējas iniciatīvām.

Mantojuma tiesību reforma – kas jāzina banku klientiem un to ģimenēm?
Mantošana, tostarp saistību mantošana, bieži ir emocionāli un juridiski sarežģīts process, kas rada daudz jautājumu gan mantiniekiem, gan kreditoriem. Jaunā mantojuma tiesību reforma, kas stājās spēkā 2025. gada 1. janvārī, ietver vairākas būtiskas izmaiņas līdzšinējā kārtībā, piemēram, turpmāk būs ierobežota mantinieka atbildība pret mirušās personas kreditoriem.

Ilgmūžīgs auto vai ceļš uz remontdarbnīcu: kā izvēlēties motoreļļu?
Neatbilstoša motoreļļa var neatgriezeniski sabojāt automašīnas dzinēju. Dzinēju kopšanas prasības mainās līdz ar tehnoloģiju attīstību, tāpēc auto eksperti skaidro jaunākos motoreļļas kvalitātes kritērijus un to lomu automašīnas ilgmūžības veicināšanā.

Pasākumu etiķete: ko nozīmē apzīmējumi ielūgumā un kādas atkāpes pieļaujamas?
Kāzas, svinības, ceremonijas un pieņemšanas – saņemot ielūgumu uz pasākumu, ir svarīgi ievērot organizatoru noteikto etiķeti. Nereti jau ielūgumā norādīts gan vēlamais ģērbšanas stils, gan ierašanās laiks un citi svarīgi aspekti, kas jāņem vērā, lai pasākums noritētu bez aizķeršanās un organizatori un viesi justos komfortabli.

Bērnu drošība tiešsaistes videospēļu vidē – kas jāzina vecākiem?
Mūsdienās daudzi bērni un jaunieši aizraujas ar videospēlēm tiešsaistē, kas ļauj tās spēlēt reālajā laikā kopā ar cilvēkiem no visas pasaules. Lai gan šādas spēles bieži palīdz attīstīt dažādas vērtīgas prasmes, vienlaikus pastāv arī tiešsaistes videi raksturīgi drošības riski, par kuriem vecāki bieži neaizdomājas.

Finanšu disciplīna vai skandināvu minimālisms: kā cilvēki uzkrāj dažādās pasaules daļās?
Lai gan lielākā daļa no mums tiecas pēc finansiālās drošības un stabilitātes, iespējams, reti iedomājamies, ka dažādās kultūrās un valstīs pastāv unikālas uzkrājumu veidošanas metodes, kas atšķiras atkarībā no sociālekonomiskā konteksta. Kā cilvēki uzkrāj naudu dažādās pasaules vietās un ko no tā varam mācīties?

Kāda ir mūsdienu attiecību anatomija? Stāsta zīmolu stratēģe
Uzskatu sistēmas mūsdienās ir būtiski mainījušās: pieaug tolerance pret citādo, attiecības laulāto pāru vidū iegūst brīvākas formas, un mūsdienās cilvēki arvien mazāk izvēlas rādīt pēcnācējus. Šie un citi faktori ir mainījuši tradicionālos priekšstatus un stereotipus, kas valdīja gadu desmitiem ilgi.