Dzīvesstils
Ko ņemt vērā, izvēloties viedtālruni skolēnam? Iesaka eksperti
Tuvojas jauns mācību gads: īpaši nozīmīgs tas ir skolēniem, kuri pirmo reizi uzsāk skolas gaitas, kā arī viņu vecākiem. Ir tik daudz jautājumu – par skolu un mācībām, nepieciešamajiem piederumiem, arī par to, kādas viedierīces skolēniem būs visnoderīgākās gan mācību procesā, gan saziņai ikdienas gaitās.
Kā pielāgot televizoru izcilai sporta pārraižu skatīšanās pieredzei?
Šobrīd sporta pasaule piedāvā vairums aizraujošu notikumu. Lai pilnībā izbaudītu katru spēli, ieteicams pārbaudīt, vai televizors ir optimāli kalibrēts. Labi iestatīts televizors var sniegt skaidrāku, dzīvīgāku attēlu un uzlabot kustību plūsmu, kas ir īpaši svarīgi, vērojot sporta pārraides.
Nenoslīkt apģērba kalnos jeb – kā sagatavot bērnu garderobi jaunajam mācību gadam?
Augusts tuvojas izskaņai un vecāki uzsāk sprintu, lai sagatavotu savas atvases jaunajam mācību gadam. Līdz ar nepieciešamajām kancelejas precēm vecāki steidz iegādāties bērniem arī apģērbu, kas dažkārt var kļūt par lielāku vai mazāku izaicinājumu – veikalu un stilu dažādība, bērnu vēlmes, kā arī atšķirīga rocība.
Jau gandrīz 100 aizdegušos auto šogad: Kā rīkoties nelaimes brīdī?
Lai gan dzīvē automašīnas Holivudas filmu labākajās tradīcijās sprāgst reti, to aizdegšanās gadījumi ir salīdzinoši bieža parādība – kopš šā gada sākuma apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) saņēmusi jau 97 ar šādiem gadījumiem saistītus atlīdzību pieteikumus. Arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atzīst – reta ir tā diennakts, kad glābēji nesaņem vismaz vienu izsaukumu uz degošu automašīnu.
Kā ģimenei ar skolēnu sagatavoties jaunajam mācību gadam?
Sākoties jaunajam mācību gadam, mainās gan bērnu, gan vecāku dzīve – ir jauni pienākumi, prasības, cits dienas ritms. Pastiprinātu stresu, fizisku un emocionālu slodzi, saskaroties ar jaunu vidi, ikdienas nodarbībām un mājas darbiem, īpaši izjūt pirmklasnieki un viņu ģimenes. Par to, kā sagatavot bērnu mācībām skolā, kā nodrošināt pareizu uzturu, atbalstīt imūnsistēmu un mazināt stresu, stāsta ģimenes ārste un sertificētā farmaceite.
Dzīve no algas līdz algai: Kā ietaupīt? Iesaka eksperte
Dažādu iemeslu dēļ iedzīvotāji nereti savu ikmēneša budžetu ir spiesti plānot vai citos gadījumos veido tā, ka nākas dzīvot no vienas algas dienas līdz nākamajai. Tas, neatkarīgi no ienākumu apjoma, nereti liek aizdomāties, kā veiksmīgāk aprēķināt savu budžetu un kontrolēt izdevumus. Finanšu eksperte sniedz padomus, kā labāk ietaupīt savas finanses.
10 neparasti ceļu satiksmes noteikumi, kurus vērts zināt, ceļojot uz ārzemēm
Ikkatrā valstī ir lērums noteikumu un likumi, kas ir veidoti, lai palielinātu drošību uz ceļa un parūpētos, ka tiek ņemti vērā arī citi satiksmes dalībnieki. Taču ir daži noteikumi, kas izbrīna kā tūristus, tā arī iedzīvotājus. Auto datu uzņēmuma eksperti ir atlasījuši dažus no neprastākajiem ceļu satiksmes noteikumiem visā pasaulē.
Vidē nonākušas baterijas – lēnas iedarbības inde: Ko svarīgi zināt?
Ik gadu Latvijas tirgū no jauna nonāk vairāki simti tonnu galvanisko elementu un galvanisko bateriju, tostarp sabiedrībā tā dēvētās “pirkstiņ baterijas”. Valsts vides dienesta dati par 2022. gadu liecina, ka tirgū tika izvietots vairāk nekā 470 tonnu šo elementu, taču par lielāko daļu jeb vairāk nekā 250 tonnām šo bīstamo atkritumu nav zināms to tālākais ceļš.
Kā mazināt dusmas un agresiju, vadot automašīnu? Iesaka psiholoģe
90 % Latvijas iedzīvotāju ir saskārušies ar agresīvu braukšanu, un 44 % uzskata, ka agresīvākie satiksmes dalībnieki ir autovadītāji, liecina aptauja*. Kādēļ cilvēki brauc agresīvi un ar kādiem paņēmieniem šoferi paši var uzlabot savu uzvedību pie stūres, stāsta psiholoģe.
Mūsdienu tehnoloģijas krāpnieku rokās – kā krāpniecībā izmanto botus un automatizāciju?
Negaidīta ziņa no kurjerdienesta par it kā tev pienākušu sūtījumu vai investīciju iespēja, kas garantē tūlītēju peļņu – tie ir tikai daži finanšu krāpniecības veidi, kurus noziedznieki īsteno, izmantojot mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas.