Dzīvesstils
Mākslīgais intelekts paplašina telefonkrāpnieku apvāršņus. Kā neuzķerties?
Pirmās asociācijas ar vārdu savienojumu “mākslīgais intelekts” var būt ļoti dažādas – diapazonā no fantastiska tehnoloģiskā izrāviena līdz apokaliptiskām ainām par neirotīkla pārņemtu pasauli. Kamēr diskusijas par mākslīgā intelekta (MI) priekšrocībām un trūkumiem nerimst, tā potenciāls arvien plašāk tiek izmantots daudzās jomās.
Aptauja: iedzīvotāji aktīvi šķiro atkritumus, bet vismazāk gatavi atteikties no privātā auto
Lai arī lielākajai daļai (71%) Latvijas iedzīvotāju aprites ekonomikas jēdziens vēl ir svešs un viņi neizprot tās nozīmi savā ikdienā, tomēr faktiski tiek īstenoti vairāki aprites ekonomikas atbalstīti paradumi, liecina Swedbank Finanšu institūta veiktā aptauja. Visbiežāk cilvēki norāda, ka šķiro atkritumus (85%), dodas uz veikalu ar savu maisiņu (73%), kā arī cenšas iegādāties kvalitatīvu apģērbu, kas kalpo ilgāk (38%).
Neiekrīti uz zemu cenu! Stiliste iesaka, ko nepirkt vasaras modes preču izpārdošanā
Izpārdošana ir lielisks laiks, lai papildinātu garderobi ar jaunām, modernām un ilgi kārotām lietām par izdevīgu cenu, tomēr ir svarīgi iepirkties gudri, lai izvairītos no liekiem tēriņiem un nepiemērotām izvēlēm.
Vai iepirkšanās internetā vienmēr ir droša? Komentē eksperte
Iepirkšanās internetā ir veids, kā ātri un ērti iegādāties sev nepieciešamās preces un pakalpojumus, turklāt vasarā vajadzība pēc dažādām precēm mājai, dārzam un kādam plānotam atvaļinājumam ir īpaši aktuāla. Taču, neievērojot piesardzību, tas arī ir veids, kā var iekļūt krāpnieku nagos. Luminor bankas krāpšanas novēršanas eksperte Marija Celma dalās ar ieteikumiem, kā iepirkties internetā droši un apdomīgi, lai nekļūtu par krāpnieku upuri.
Svinības nav iedomājamas bez mūzikas! Kā izvēlēties piemērotāko skaļruni?
Vasara nav iedomājama bez svinībām. Neatkarīgi no svētku norises vietas – mūzika ir būtiska sastāvdaļa, kā dēļ bieži vien nepieciešams izmantot ērti pārvietojamu skaļruni, kas spēj nodrošināt augstas kvalitātes skaņu un ir izturīgs pret apkārtējās vides apstākļiem.
Maksājumu kartes drošība – kā par to parūpēties?
Maksājumu karte – fiziska vai digitāla, pievienota viedtālrunī – ir īsākais ceļš, kā nokļūt pie cilvēka bankas kontā esošās naudas. Lai gan par to ikdienā neaizdomājamies, arī kā maksājumu kartes īpašnieki varam saskarties ar mazākiem vai lielākiem potenciāliem riskiem...
5 padomi drošai automašīnu nomai vasaras ceļojumos: Iesaka eksperti
Vasaras tūrisma sezona rit pilnā sparā, tāpēc plānojot atvaļinājumu, savlaicīgi jāpadomā par ērtāko pārvietošanās veidu. Automašīnas noma ir lielisks veids, kā izbaudīt ceļojumus un atklāt jaunus galamērķus, tāpēc svarīgi zināt un ievērot dažus drošības pasākumus.
Kā neiekrist telefonkrāpnieku izliktajās lamatās? (INFOGRAFIKA)
Katru dienu finanšu krāpnieki mēģina izvilināt iedzīvotāju naudu – viņi zvana vai sūta īsziņas un e-pastus, izliekas palīdzam, iebiedē vai piedāvā to, ko patiesībā nemaz nedomā dot. Lielākai ticamībai viņi mēdz iejusties dažādās lomās un ļoti pārliecinoši izlikties, piemēram, par policijas, bankas vai pasta darbinieku, valsts ierēdni un pat draugu vai radinieku.
Hobijs un finansiālā stabilitāte – kā atrast zelta vidusceļu?
Hobijiem ir būtiska nozīme mūsu dzīves kvalitātes nodrošināšanā, jo tie palīdz gūt atslodzi no darba, smelties pozitīvas emocijas un pat apgūt jaunas prasmes, tādējādi radot balansu starp darbu un privāto dzīvi. Tomēr vienlaikus vaļasprieki mēdz radīt arī lielākas vai mazākas izmaksas, ko derētu izvērtēt, izvēloties jaunu aizraušanos, lai vēlāk nenāktos “savilkt ciešāk jostu”.
Vislabākais ugunsmūris ir mūsu smadzenes: Kā pasargāt sevi no kiberuzbrukumiem?
Antivīrusa programmatūra, ugunsmūris, rezerves kopijas ir lieliski palīgi, lai aizsargātu pret kiberuzbrukumiem, taču tie nespēs palīdzēt, ja paši ignorēsim kiberdrošības labas prakses principus. Aptuveni 90% no visiem veiksmīgajiem kiberuzbrukumiem ir saistīti ar cilvēciskiem faktoriem, nevis iekārtu vai programmatūru kļūdām.