Dzīvesstils

Viens bankas konts vai vairāki – kas ir pareizā izvēle?
Bieži vien pārtikas preču iegādei, rēķinu apmaksai un citu ikdienas tēriņu segšanai tiek izmantots tas pats bankas konts, kurā darba devējs ik mēnesi ieskaita nopelnīto algu – liekas ļoti ierasti un pat pašsaprotami.

Kam ticēt un kam neticēt – 4 mīti par elektroauto
Lai gan pirmie elektroauto Latvijā parādījās jau 2010. gadā, un laika gaitā tie ir kļuvuši par nozīmīgu ikdienas sastāvdaļu lielai daļai iedzīvotāju, vēl arvien sastopamies ar dažādiem mītiem par un ap elektroauto.

Autovadītāju sezonālās galvassāpes – putni un grauzēji
Latvijas iedzīvotāju automobiļi ierasti cieš no citiem satiksmes dalībniekiem, tomēr transportlīdzekļu sabojāšanas iemesli rudens pusē bieži vien pārsteidz ne vienu vien automobiļa īpašnieku. Apdrošinātāji vērš uzmanību, ka rudenī, laikam kļūstot vēsākam, automobiļiem nereti kaitē grauzēji un putni.

Odometru manipulācija: Kā to atklāt un neiegādāties auto ar viltotu nobraukumu?
Lai arī Latvijas lietoto auto tirdzniecība ir pārpilna spēkratu ar viltotu jeb “attītu” nobraukumu, daļa īpašnieku var neapzināties, ka viņu braucamajam tas ir mainīts. Šādiem auto nereti rodas būtiskas problēmas, kuru dēļ nākas veikt biežu un dārgu remontu.

Aptauja: 16% jauniešu Latvijā ir izmantojuši mākslīgā intelekta dziļviltojuma tehnoloģiju. Kā atpazīt viltojumu?
Ar strauju digitālo tehnoloģiju attīstību sabiedrībā ienāk arvien sarežģītākas manipulācijas iespējas, viena no tām ir dziļviltojuma jeb deepfake tehnoloģija. Tas ir mākslīgā intelekta (MI) radīts viltus saturs, kas spēj pārliecinoši atdarināt cilvēku sejas un balsis, radot video, audio un foto materiālus, kas izskatās reāli, taču ir pilnīgi neīsti.

Velosezona turpinās – kā parūpēties par savu divriteni rudenī?
Lai gan vasara jau beigusies, velosezona – vēl nē. Kamēr nav uzsnidzis sniegs, daudzi turpina pārvietoties pa pilsētu ar velosipēdiem un citiem mikromobilitātes rīkiem, taču rudens lietus un dubļi var padarīt braucienu ne pārāk patīkamu, un nereti galapunktā sanāk nonākt slapjā un netīrā apģērbā.

TOP 3 izplatītākie naudas izkrāpšanas veidi Latvijā
Mūsdienu digitālajā laikmetā krāpnieki kļūst arvien aktīvāki un veidi, kā tie darbojas arvien “radošāki” – sākot no krāpnieciskiem telefonzvaniem līdz pat cilvēka identitātes zādzībām. Kādi šobrīd ir TOP 3 izplatītākie veidi, kā iedzīvotājiem izkrāpj naudu, un kā pasargāt sevi, lai nekļūtu par vienu no upuriem, dalās krāpšanas novēršanas eksperte.

Simti, tūkstoši eiro vai vēl vairāk – bankas eksperte skaidro, cik lielus uzkrājumus izveidot visdrošāk
Šī gada pavasarī veiktās aptaujas dati liecina, ka Latvijā 19% iedzīvotāju nav nekāda veida uzkrājumu*. "Luminor" bankas finanšu eksperte Jekaterina Ziniča vērš uzmanību – lai justos droši un spētu segt negaidītus izdevumus, piemēram, ja rodas kādas veselības problēmas vai parādās izdevīga iespēja neplānotam ceļojumam, ikvienam ir svarīgi izveidot iekrājumus.

Aptauja: Kā dažādas paaudzes ikdienā ievieš zaļos paradumus?
Jauniešiem vide rūp vairāk nekā citiem – šādu apgalvojumu jau gadiem deklamē pētnieki visā pasaulē, ko apstiprina arī jaunāko pētījumu dati. Bet kā ir Latvijā un Baltijā kopumā? SIA “Latvijas Zaļais punkts” ikgadējā “Brand Capital”* pētījumā apkopojis datus, iezīmējot dažādu paaudžu atšķirības videi draudzīgu prakšu jautājumos.

Kādus auto paklājiņus izvēlēties rudens un ziemas sezonai?
Tuvojoties slapjajai, dubļainajai un dažkārt ar sāli bagātīgi kaisītajai rudens un ziemas sezonai, autobraucējiem kļūst aktuāls jautājums par to, vai gadījumā nav laiks nomainīt auto paklājiņus uz ko izturīgāku. Kā labāk tos izvēlēties, lai tie neliktu par sevi vilties un tiešām pasargātu auto salonu no rudens un ziemas šmuces?