Mans bērns
5 “superēdieni”, kas var palīdzēt bērnam sasniegt labākus rezultātus skolā
Skolas gadi ir nozīmīgs bērna attīstības posms, un sabalansēts uzturs būtiski ietekmē ne tikai fizisko veselību, bet arī kognitīvās funkcijas, piemēram, koncentrēšanās spējas, atmiņu, uztveri, uzmanību un lēmumu pieņemšanu, kas veicina panākumus mācībās. Sabalansēta ēdienkarte var kļūt par slepenu palīgu, kas uzlabo bērna sasniegumus un enerģijas līmeni ikdienā.
4 lietas, ko tētis var darīt bērna nākotnes karjeras vārdā jau kopš bērna dzimšanas
“Kad runā par bērna nākotni, izglītību un karjeru, tēti bieži vien nospriež: ir jāizveido uzkrājuma konts, jāveido finanšu rezerves. Tas ir labi, tomēr jāsāk ar pavisam ko citu,” norāda psihologs, “Mammamuntetiem.lv” eksperts un pētnieks Edmunds Vanags.
Kā noteikt, vai zīdaiņa fiziskā attīstība notiek normas robežās?
Tas, vai mazulis attīstās pareizi un atbilstošā laikā, ir izplatīts vecāku satraukuma iemesls. Pirmajā dzīves gadā bērnam ir jāapgūst dažādas kustības, kas nebūt nav vienkāršas. Kā noteikt, vai zīdaiņa fiziskā attīstība notiek normas robežās, un kā pamanīt, ja notikusi aizkavēšanās, skaidro sertificēta fizioterapeite.
Kā plānot budžetu ģimenes pieauguma laikā? Skaidro eksperte
Mazuļa ienākšana ģimenē ir emocijām bagāts un arī vienlīdz satraucošs laiks. Tās ir nozīmīgas pārmaiņas, kas maina ne tikai ģimenes paradumus un ierasto kārtību, bet būtiski ietekmē arī finanses. Līdz ar jauna ģimenes locekļa ienākšanu ierastais ģimenes vai individuālais budžets var vairs neatbilst tās vajadzībām, tāpēc nepieciešams pielāgoties un ieviest kādas izmaiņas.
6 padomi, kā rudens laikā sniegt atbalstu bērnu imūnajai sistēmai
Skolas un pirmsskolas gaitu atsākšana nozīmē ne tikai atgriešanos pie agrās celšanās, bet arī krietni intensīvāku savstarpējo saskarsmi – tādējādi arī lielākas iespējas saslimt. Iepazīsties ar vietējā zāļu ražotāja “Olpha” sagatavotajiem padomiem, kā rudens laikā sniegt atbalstu bērnu imūnajai sistēmai.
Skolas sākums – laiks sarunai ar bērnu par finanšu drošību
Skolas laika tuvošanās vairumam bērnu saistās ar lielu prieku un draugu satikšanu, bet vecākiem ar papildu tēriņiem un nereti arī ar raizēm – kā parūpēties, lai bērns spētu pieņemt pareizos lēmumus savas drošības labā gan uz ielas, gan mājās. Ne mazāk nozīmīgi ir izrunāt arī jautājumus par bērna finanšu drošību.
Piemērots apgaismojums un katrai lietai sava vieta: Kā iekārtot ērtu mācību un atpūtas zonu skolēnam?
Sākoties jaunajam mācību gadam, laiks notraust putekļus no grāmatām, un rakstāmgaldam, pie kura vasaras lietainajos vakaros aizvadītas neskaitāmas stundas, sacenšoties galda spēlēs, atkal jākļūst par ikdienas draugu un palīgu mācību procesā. Tomēr, lai gūtu panākumus skolā un “cietos riekstus” sakost būtu tīrais nieks, nedrīkst aizmirst par atpūtu.
Kādus drošības padomus vecākiem pārrunāt ar saviem bērniem, sākoties jaunajam mācību gadam?
Lai mierīgi un droši aizvadītu jauno mācību gadu, Valsts policija (VP) un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) aicina pieaugušos ar saviem bērniem pārrunāt drošības padomus gan piedaloties ceļu satiksmē, gan nodarbojoties ar ārpusskolas aktivitātēm. Tāpat, sākoties jaunajam mācību gadam, ne tikai skolēniem ir jāpierod pie jaunā ikdienas ritma, bet arī pārējiem satiksmes dalībniekiem, piemēram, pie intensīvākas satiksmes.
Satraukums un priekpilnas gaidas: Kā palīdzēt bērniem uzsākt mācību gadu?
Skolas gaitu uzsākšana ir nozīmīgs brīdis gan bērnu, gan vecāku dzīvē. Bieži to pavada prieks un patīkams satraukums, tomēr nereti arī bažas un raizes. Līdzīgas izjūtas rodas arī, domājot par atgriešanos skolā pēc vasaras brīvlaika, kā arī tad, ja bērnam jāmaina skola. Kā sniegt atbalstu laikā, kad skolas soma jau piepildīta, bet nepamet nedrošības izjūta vai doma, ka kaut kā vēl tomēr pietrūkst. Visbiežāk tas ir emocionālais atbalsts.
Ko ņemt vērā, izvēloties viedtālruni skolēnam? Iesaka eksperti
Tuvojas jauns mācību gads: īpaši nozīmīgs tas ir skolēniem, kuri pirmo reizi uzsāk skolas gaitas, kā arī viņu vecākiem. Ir tik daudz jautājumu – par skolu un mācībām, nepieciešamajiem piederumiem, arī par to, kādas viedierīces skolēniem būs visnoderīgākās gan mācību procesā, gan saziņai ikdienas gaitās.