Mans bērns

Saldināti dzērieni un pašaudzēti zaļumi – jaunumi skolu ēdināšanā
Bērni mēdz būt izvēlīgi, un tāpēc bieži vien vēlamies viņiem izdabāt. Tieši tāpēc šogad konkursā “Labākais skolu ēdinātājs Latvijā” 2024./2025.mācību gadā uztura speciālisti un pārtikas tehnologi konstatējuši līdzīgas problēmas iesniegtajās ēdienkartēs. Līdztekus biežākajai kļūdai – palielināts cukura un sāls daudzums – novērojamas gan vairākas pozitīvas, gan arī negatīvas iezīmes.

Kā viedierīces ietekmē bērnu ēšanas paradumus?
Mūsdienu tehnoloģiju laikmetā viedierīces ir kļuvušas par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, taču to plašā pieejamība būtiski ietekmē ikdienas un ēšanas paradumus. Sertificēta uztura speciāliste un "Rimi Bērniem" eksperte Olga Ļubina uzsver, ka vecākiem jābūt īpaši uzmanīgiem, jo nepareiza viedierīču lietošana var veicināt bērniem regulāru pārēšanos un citus veselībai nelabvēlīgus ieradumus.

Alga no 2,50 eiro dienā līdz bezgalībai – ko par atalgojumu domā bērni?
Par atalgojumu visbiežāk runā personālvadības eksperti un konsultanti, taču 1. aprīlis jeb Joku diena ir piemērots laiks, lai par atalgojumu izteiktos bērni, kuriem vēl nav ne CV, ne profila platformā “LinkedIn”.

Kā iesaistīt bērnus mājokļa uzkopšanā?
Mājas uzkopšana reti kuram bērnam šķiet aizraujoša, taču, ja padarām to par kopīgu ģimenes nodarbi, tā var kļūt ne tikai jautra, bet arī vērtīga aktivitāte – palīdzot bērniem apgūt atbildību un rūpes par savu apkārtējo vidi.

Uzticies bērnam – ļauj gatavot pašam!
Bērna patstāvība un dzīvē noderīgu prasmju pilnveidošana ir būtiskas iemaņas, ko vecāki vēlas attīstīt savos bērnos. Nereti pieaugušie raizējas par drošību virtuvē un vilcinās ļaut bērniem iesaistīties ēdiena gatavošanā.

Kā mudināt bērnus vairāk rotaļāties ārā? Reklāmraksts
Spēles svaigā gaisā ir svarīga bērna attīstības sastāvdaļa – tās veicina ne tikai fizisko veselību, bet arī emocionālo līdzsvaru un sociālās prasmes. Bet – kā panākt, lai bērns pats vēlētos doties ārā, īpaši laikā, kad vilinājums sēdēt pie ekrāna ir tik spēcīgs? Piedāvājam dažas idejas!

Zīdaiņa higiēna: svarīgākie ikdienas un iknedēļas rituāli
Zīdaiņa higiēna ir būtiska ne tikai bērna veselībai, bet arī labsajūtai. Ir svarīgi zināt, kuras procedūras jāveic katru dienu un kuras būs pietiekamas tikai dažas reizes nedēļā. Rūpīga un saudzīga ādas kopšana palīdz izvairīties no kairinājuma un saglabāt bērna ādu veselīgu.

Bērni un nauda: praktiski padomi, kā attīstīt jaunās paaudzes finanšu prasmes
Bērni apgūst dzīves prasmes, vērojot savus vecākus, tāpēc pieaugušo attieksmei pret naudu ir liela ietekme uz atvašu finanšu paradumiem nākotnē. Vecāku piemērs palīdz bērniem izprast, cik svarīgi ir ne tikai pelnīt, bet arī atbildīgi rīkoties ar naudu.

Bērns ēd tikai makaronus! Kā nodrošināt pilnvērtīgu uzturvielu uzņemšanu izvēlīgiem ēdājiem?
Daudzi vecāki labi zina, cik izaicinoši var būt pierunāt bērnu nogaršot jaunu ēdienu un ieturēt pilnvērtīgu, uzturvielām bagātu maltīti. Bērni biežāk izvēlas makaronus un cīsiņus, iepretī daudz vērtīgākajiem dārzeņiem vai jūras produktiem. Taču tieši bērnībā pilnvērtīgs uzturs ir īpaši svarīgs, lai nodrošinātu fizisko un mentālo attīstību.

Viedoklis: kāpēc diskrimināciju jauniešu vidū nedrīkst atstāt pašplūsmā?
Visos laikos ir bijuši cilvēki, kuriem vara šķiet vilinoša. Kombinācijā ar privilēģijām vara kļūst par līdzekli, kas būtiski ietekmē citu cilvēku dzīvi un spēju rīkoties. To var likt lietā, kļūstot par patiesu līderi un radot labas pārmaiņas. Taču sava spēka un pārākuma izrādīšanai ir arī ēnas puses, kas var izpausties kā nicinājums un neiecietība pret līdzcilvēkiem