Veselība un skaistums

Pazīmes, kas liecina, ka pasliktinās dzirde
Dzirdes traucējumi ir kļuvuši par nozīmīgu globālu veselības problēmu, kas jau šobrīd skar vairāk nekā 1,5 miljardus cilvēku visā pasaulē. Daudzos gadījumos tos varētu novērst — saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) datiem, aptuveni 50 % dzirdes zuduma gadījumu būtu novēršami, ja tie tiktu savlaicīgi diagnosticēti un pienācīgi aprūpēti.

Kā izvēlēties saules aizsarglīdzekli?
Lai arī ultravioletais starojums ir kaitīgs, aizliegt baudīt saulaino laiku nav nepieciešams, taču ir jāatrod veidi, kā to darīt drošāk, un viens no galvenajiem noteikti ir pareiza aizsarglīdzekļa lietošana.

Padomi pirms piknika vai svētku maltītes
Svētku brīvdienas saistās ar draugu un radu satikšanās prieku, iespēju atpūtai dabā, un, protams, ar lieliskām kopīgām maltītēm. Farmaceite Juta Namsone atgādina svarīgo, kas būtu vajadzīgs mājas aptieciņā, lai, satrauktiem par veselību, nebūtu jāatsakās no bagātīgi klāta galda un daudzveidīgas ēdienkartes svētkos.

Kaulu un locītavu veselība: Ko iespējams darīt jau šodien, lai nodrošinātu kustību brīvību nākotnē?
Par kaulu un locītavu veselību parasti sākam domāt tikai tad, kad parādās sāpes vai diskomforts. Taču patiesībā par to veselību jārūpējas jau laikus – vēl tad, kad nekādu problēmu nav –, lai pēc iespējas ilgāk saglabātu ķermeņa spēju brīvi kustēties, darboties, sportot un dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.

No zaru zāģēšanas līdz apdegumiem: kā izvairīties no pavasara traumām dārzā?
Pavasaris un siltās Lieldienu brīvdienas ir īstais laiks, kad daudzi ar prieku un apņēmību dodas sakopt savu dārzu, tomēr līdz ar pirmajiem dārza darbiem pieaug arī traumu skaits. Visbiežāk tās tiek gūtas neveiklos kritienos, tostarp no augstuma – zāģējot koku zarus, uzkāpjot uz asiem priekšmetiem, savainojoties ar dārza rīkiem un elektroinstrumentiem vai apdedzinoties ugunskuros.

Ko par populārākajiem Lieldienu ticējumiem saka veselības speciālisti?
Par Lieldienu svinēšanu netrūkst interesantu tautas ticējumu – arī veselības un skaistuma uzturēšanas jomā. Ko par tiem saka speciālisti un kā tos varam realizēt mūsdienās?

Pavasara detokss: mīti un realitāte JEB – kas jāzina pirms uzsākt ķermeņa attīrīšanas procesu?
Īpaši kokteiļi toksīnu izvadīšanai, ekstrēmas diētas, dārgas tējas un sulu kūres – pavasaris ir laiks, kad jo īpaši aktuālas kļūst dažnedažādas metodes, kas sola atbrīvoties no ziemas periodā uzkrātajiem kilogramiem un veikt ķermeņa atjaunošanu.

Kā Lieldienas pavadīt veselīgi un droši?
Gatavojoties Lieldienu brīvdienām, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti aicina iedzīvotājus pievērst pastiprinātu uzmanību gan pārtikas drošībai, gan fiziskajai labsajūtai un drošībai, pavadot laiku ārpus telpām. Šogad īpaši svarīgi ir ievērot infekcijas slimību profilakses pasākumus un parūpēties par ādas aizsardzību pret pavasara sauli, kas kļūst arvien intensīvāka.

Kā izvairīties no hiperpigmentācijas jeb saules plankumiem?
Pavasaris ar spožajiem saules stariem vilina doties ārā un baudīt sauli. Taču ir svarīgi neaizmirst par ādas aizsardzību no saules stariem, lai sargātu to no saistītajiem riskiem, tai skaitā – hiperpigmentācijas.

Kā pavasarī atsākt fiziskās aktivitātes?
Ziemas mēnešos daudzi no mums kļūst mazāk aktīvi – drēgnie laikapstākļi, tumšie vakari un nogurums bieži mazina vēlmi kustēties. Taču pavasaris ir ideāls laiks savam fizisko aktivitāšu restartam – mostas daba, uzlabojas laikapstākļi, dienas kļūst garākas, un arī ķermenis vairāk alkst pēc kustības un aktivitātēm svaigā gaisā.