Veselība un skaistums

Par biorezonanses izmeklējumu, testu Reklāmraksts
"Veselības salons 888" ir diagnostikas un ārstniecības iestāde, kas piedāvā saviem pacientiem savlaicīgas un saudzīgas diagnostikas metodes, kas palīdzēs savlaicīgi konstatēt veselības traucējumus un novērst slimību attīstību. Uz jautājumiem par biorezonanses izmeklējumu atbild "Veselības salons 888" pārstāvji!

Kā izvairīties no negaidīta klepus izrādes laikā – padomi teātra apmeklētājiem
Tā nepatīkamā situācija, kad teātra izrādes laikā pēkšņi sāk kņudēt kakls un rodas vēlme klepot, noteikti ir pazīstama daudziem teātra apmeklētājiem. Klepus var rasties dažādu faktoru ietekmē un ne vienmēr ir saistīts ar saaukstēšanos. Kā izvairīties no klepotāja lomas teātra izrādes laikā, lai neizpelnītos apkārtējo dusmīgos skatienus?

Kā atpazīt aritmiju un izvairīties no tās sekām?
No sirds ritma traucējumiem cieš daudzi, taču nereti šo stāvokli par problēmu neuzskata: kas tur liels, ja sirds dažreiz paskrien ātrāk vai šķietami pamirst? Taču šāda attieksme aizkavē ārstēšanu, līdz kādudien var kļūt pavisam slikti.

Pētījums: miega iztrūkums Latvijā – lielākais Baltijā
Dienām kļūstot garākām un saulainākām, daudzi sāk justies možāki. Tomēr IKEA globālajā pētījumā par miegu noskaidrojies, ka daudziem Latvijas iedzīvotājiem līdz ideālam gulēšanas ilgumam pietrūkst 1 stundas un 27 minūšu. Pasaulē vidējais miega iztrūkums ir 1 stunda un 20 minūtes.

No pilsētas ielām uz meža takām: kas jāzina pirms pirmā taku skrējiena?
Skriešana ir viens no pieejamākajiem sporta veidiem – tikai uzvelc apavus, izvēlies maršrutu un dodies ceļā! Tomēr ar laiku asfalta skrējieni pa pilsētu var kļūt vienmuļi – vide ir pazīstama, ritms un muskuļu slodze nemainās. Viens no veidiem, kā dažādot skriešanas pieredzi, ir doties dabā – meža takās.

Hormonālās izmaiņas pēc 40 gadu vecuma – kā rīkoties?
Sieviete dažādas hormonālas izmaiņas piedzīvo nepārtraukti – sākoties menstruācijām, gaidot mazuli, pēc dzemdībām. Hormonālas izmaiņas sākas arī perimenopauzes laikā. Kā rīkoties, lai saglabātu ierasto dzīves stilu un nejustu diskomfortu, stāsta Klīnika EGV endokrinoloģe dr. Liene Akmene.

Kā hormonālās svārstības ietekmē sejas ādu?
Ikvienai sievietei, kura ir saskārusies ar pirms menstruāciju sejas ādas problēmām, ir labi zināms, ka hormonu izmaiņas var tiešā veidā iespaidot sejas ādu. Taču hormonālā ietekme uz ādas veselību ir ilgstoša un mainās visā dzīves laikā.

Sāp galva: ko svarīgi apsvērt, pirms ķerties pie pretsāpju medikamentiem?
Zāles pret galvassāpēm aptiekas apmeklētāji farmaceitiem lūdz visai bieži. Taču būtu vērtīgi bez steigas konsultēties ar farmaceitu par svarīgāko, kas saistīts ar bezrecepšu pretsāpju zāļu lietošanu. Turklāt iespējams, ka pretsāpju zāļu uzņemšanu var un vajag samazināt vai pat izvairīties no to lietošanas, veicot izmaiņas savā ikdienas rutīnā.

6 vitamīni un minerālvielas, kas palīdzēs atjaunot enerģiju pavasarī
Lai gan dienas pamazām kļūst arvien garākas un gaišākas, pavasaris ir laiks, kad daudzi piedzīvo izteiktu enerģijas trūkumu un nogurumu. Arī imunitāte pēc garās ziemas šķiet novājināta, un saslimšanas – gan lielākas, gan mazākas – nereti seko cita citai. Kā pavasarī atjaunot organisma spēkus un stiprināt imunitāti, skaidro aptieku tīkla "Apotheka" sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane.

Mentālā veselība: signāli, ko nedrīkst ignorēt
Būt vērīgiem un prast savlaicīgi rūpēties par mentālās veselības vajadzībām nav viegli – ar stresu un iemesliem trauksmei var nākties saskarties vai katru dienu. Pamanīt un iesaistīties, kad palīdzība nepieciešama tuviniekam, iespējams, ir vēl sarežģītāk. Kādām pazīmēm noteikti vajadzētu pievērst uzmanību?