Veselība un skaistums
6 padomi, kā rudens laikā sniegt atbalstu bērnu imūnajai sistēmai
Skolas un pirmsskolas gaitu atsākšana nozīmē ne tikai atgriešanos pie agrās celšanās, bet arī krietni intensīvāku savstarpējo saskarsmi – tādējādi arī lielākas iespējas saslimt. Iepazīsties ar vietējā zāļu ražotāja “Olpha” sagatavotajiem padomiem, kā rudens laikā sniegt atbalstu bērnu imūnajai sistēmai.
Hokeja fana komplekts: Jūti līdzi ar labsajūtu!
No 29. augusta līdz 1. septembrim "Arēna Rīga" kļūs par lielā hokeja epicentru – tajā norisināsies ilgi gaidītais olimpiskās kvalifikācijas turnīrs. Šajā izšķirošajā posmā uz ledus dosies četras komandas – mūsu Latvija, kā arī Francija, Slovēnija un Ukraina. Turnīra likme ir augsta – tikai spēcīgākā apakšgrupas komanda iegūs ceļazīmi uz 2026. gada Ziemas olimpiskajām spēlēm.
Kā izvēlēties sev piemērotāko kosmētisko sejas masku un kā to pareizi lietot?
Vasaras spožā saule un karstums var būt izaicinājums ādas kopšanā. Kā pēc aizvadītajiem vasaras mēnešiem palutināt ādu, piešķirt tai mirdzumu un palīdzēt atgūt mitruma līmeni? Te noderēs kosmētiskās sejas maskas. Kā tās pareizi izvēlēties un lietot tā, lai gūtu vislabāko efektu? Stāsta dermatoloģe un farmaceite.
Kā sulas, limonāde un ledus tēja ietekmē bērna veselību? Stāsta uztura speciāliste
Lai nodrošinātu bērna organisma normālu attīstību un darbību, ir vitāli svarīgi pietiekamā daudzumā uzņemt šķidrumu. Taču ļoti būtiski ir arī tas, kāds šķidrums tiek uzņemts. Sertificēta uztura speciāliste atklāj saldināto dzērienu – sulu, limonāžu un ledus tēju – ietekmi uz bērna veselību.
Kā stiprināt mentālo veselību, gatavojoties svarīgiem dzīves notikumiem?
Gaidāms ģimenes pieaugums, pirmā diena jaunā darbavietā, priekšā kāzas vai pārcelšanās uz jaunu dzīvesvietu, bērna skolas vai bērnudārza gaitu uzsākšana – tie ir vien daži piemēri, kas, nenoliedzami, ir emocionāli bagāti dzīves notikumi un var prasīt ievērojamus mentālās un fiziskās veselības resursus.
Kā sagatavoties augstskolai un patstāvīgai dzīvei? Iesaka psiholoģe un farmaceite
Studiju uzsākšana augstskolā, it īpaši, pametot vecāku mājas, ir viens no nozīmīgākajiem dzīves notikumiem, kas jauniešiem piedāvā daudz iespēju, taču līdztekus nes arī būtiskas psiholoģiskas pārmaiņas. Ir labi, ja vecāki šajā posmā var būt līdzās ar padomu. Svarīgi ir gan praktiski sagatavoties patstāvīgai dzīvei un mācībām, gan arī noskaņoties tai emocionāli, apzinoties, ka pielāgošanās jaunajai videi prasīs laiku.
Kā mazināt dusmas un agresiju, vadot automašīnu? Iesaka psiholoģe
90 % Latvijas iedzīvotāju ir saskārušies ar agresīvu braukšanu, un 44 % uzskata, ka agresīvākie satiksmes dalībnieki ir autovadītāji, liecina aptauja*. Kādēļ cilvēki brauc agresīvi un ar kādiem paņēmieniem šoferi paši var uzlabot savu uzvedību pie stūres, stāsta psiholoģe.
Kā neļaut savam iekšējam agresīvajam braucējam izbraukt ielās? Stāsta psihoterapeits
Rīts, sastrēgums, lēna automašīnu plūsma un nervozs spēkrats, kas strauji maina joslas, lai nākamajā krustojumā pie sarkanās gaismas attaptos sānu pie sāna ar vadītāju, kuru centās apsteigt. Vai arī šoseja, pa kuru kā švīka garām aizlido auto, kura marku pat nepaspēj atpazīt... Šķiet, katrs autovadītājs ir saticis tādu “kolēģi” uz ceļa.
Indīgie augi Latvijā: Kas par tiem jāzina un kā tos atpazīt?
Latvijas pļavās, mežos un purvos aug ap 100 indīgu augu, un visus, ja vien neesi speciālists, nav iespējams zināt. Tāpēc jāiemācās atpazīt tos, kuri ir biežāk sastopami un redzami grāvmalās, piemājas apstādījumos un nereti iemitinās pat puķupodā uz palodzes. Lai pasargātu sevi un sev tuvos no saindēšanās, saskarē ar augiem jāievēro piesardzības pasākumi.
Kā rīkoties, ja esmu alerģisks pret savu mājdzīvnieku?
Katrs, kurš dzīvojis ar mājdzīvnieku un bez tā, zina siltuma un mājas dzīvības sajūtu, ko mūsu dzīvē ienes mīluļi. Taču bez papildu pienākumiem – barošana, aprūpe, apmācība, veterinārārsta vizītes un citādi – lielai daļai no mums par šo mīlestību nākas maksāt ar alerģiskiem simptomiem.