Veselība un skaistums

Kā par ausu veselību un dzirdi parūpēties gada aukstajā sezonā?
Ziemas sezona ausu veselībai rada papildu izaicinājumus – aukstums, vējš un sezonālās saslimšanas var negatīvi ietekmēt ausis, izraisot diskomfortu, iekaisumu un pat dzirdes pasliktināšanos. Turklāt krasās temperatūras atšķirības starp auksto āra vidi un siltajām telpām var veicināt mitruma uzkrāšanos ausīs un dzirdes aparātos, kas palielina infekciju un ierīču darbības traucējumu risku.

Pārmēru daudz cukura un pārāk maz olbaltumvielu: cik veselīgs ir tavs smūtijs?
Gardos un uzturvielām bagātos smūtijus iecienījuši kā mūžam steidzīgie, tā tie, kuri pievērš papildu uzmanību veselīgai un sabalansētai ēdienkartei. Tomēr, nepareizi pagatavots, smūtijs var pārvērsties par īstu kaloriju bumbu, neremdināt izsalkumu un pat veicināt pārēšanos.

10 tūkstoš soļu dienā veselībai un slaidumam: patiesība vai mīts?
Cik daudz soļu dienā jāpievar, lai saglabātu labu veselību? Bet cik – lai zaudētu liekos kilogramus un iegūtu slaidu un sportisku ķermeni? Virkne speciālistu un sporta entuziastu apgalvo, ka veiksmes atslēga ir 10 tūkstoš soļu, proti tieši tik ik dienas nepieciešams mērot, rūpējoties kā par sirdi un mentālo veselību, tā par optimālu ķermeņa svaru. Vai šis paņēmiens patiesi ir tik efektīvs, kā solīts, vai vien labi iesakņojies mīts?

Gripas epidēmija: kā sevi pasargāt un ko darīt, ja gadījies saslimt?
Ziņas par gripas epidēmijas sākumu parādījās jau decembrī, un saslimstība ar to turpina pieaugt. Kādi ir galvenie gripas profilakses pasākumi un kam pievērst uzmanību atlabšanas procesā, stāsta ģimenes ārste Zane Zitmane un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Mūsdienīga redzes pārbaude palīdzēs saglabāt labu redzi ilgtermiņā Reklāmraksts
Mūsu redze ir viena no svarīgākajām maņām, kas ļauj mums uztvert pasauli un baudīt dzīvi pilnā apjomā. Taču, ņemot vērā mūsdienu dzīvesveidu, ir būtiski veikt regulāru un mūsdienīgu redzes pārbaudi. Šajā rakstā izskaidrosim, kāpēc redzes pārbaude ir tik svarīga, kā tā tiek veikta un kādi ir galvenie ieguvumi ilgtermiņā.

Malnutrīcija jeb uzturvielu trūkums: kāpēc rodas un kā to novērst?
Lai gan varētu šķist, ka malnutrīcija – uzturvielu trūkums organismā – mūsdienu pārtikas pārbagātības un liekā svara epidēmijas laikmetā ir teju neiespējama, diemžēl tā joprojām ir pietiekami izplatīta problēma. Uzturvielu deficīts novērojams kā dažādu veselības sarežģījumu rezultātā, tā arī finansiālu un sociālu faktoru dēļ, turklāt no tā nav pasargāts neviens.

Neaizvietojams palīgs cīņā pret vīrusiem: kas jāzina par C vitamīnu?
Aukstajā sezonā, kad saaukstēšanās un gripas risks pieaug, īpaši aktuāls kļūst jautājums par organisma dabisko aizsargspēju stiprināšanu. C vitamīns jeb askorbīnskābe šajā procesā spēlē neaizvietojamu lomu.

Kādi fiziski simptomi liecina par psihisku pārslodzi un stresu? Skaidro speciālisti
Šķiet, visiem zināms, ka psihe un ķermenis ir cieši saistīti un nepārtraukti mijiedarbojas. Tātad – ja ir skārusi kāda mentālās veselības problēma, visticamāk, būs arī viens vai vairāki fiziski sajūtami simptomi. Dažkārt tieši tie paši pirmie pievērš uzmanību un signalizē par nepieciešamību sakārtot mentālo veselību.

Dzīve bez pārēšanās un diētām: ieteikumi līdzsvarotām maltītēm
Jaunais gads ierasti saistīts ar apņemšanos uzsākt dažādas pārmaiņas, tomēr vēlme uzlabot savu ikdienas ēdienkarti Latvijas iedzīvotāju vidū nav populāra izvēle. Divas trešdaļas jeb 66% respondentu neplāno mainīt savu uzturu, bet 14% atzīst, ka par to nemaz nav domājuši. Šāda tendence saglabājas jau otro gadu pēc kārtas.

Kāpēc rodas bezmiegs un kas jāņem vērā, lietojot miega zāles?
Aptuveni katrs desmitais cilvēks cieš no hroniska bezmiega. Tas negatīvi ietekmē pašsajūtu, rada dažādus veselības riskus, mazina produktivitāti darbā un tādējādi ilgtermiņā arī kopējo sabiedrības labklājību, tāpēc bezmiegu nevajadzētu ignorēt. Hronisks bezmiegs nav ārēju apstākļu radīta problēma – lielākoties cilvēki to sev “sagādā” paši ar nepareiziem un neveselīgiem domāšanas un uzvedības modeļiem.