Veselība un skaistums

Praktiski padomi, kā sagatavot ādu pavasarim
Pavasaris ar tā pirmajiem spožajiem saules stariem un siltākām dienām jau klauvē pie durvīm. Vai mūsu āda ir tam gatava? Par to, kas aktuāls ādas kopšanā pavasarī – kam pievērst uzmanību un ko varētu pamainīt savā ikdienas ādas kopšanas rutīnā?

5 padomi, ko ņemt vērā, ārstējoties ar sīrupu vai suspensiju
Dažādi sīrupi un suspensijas šobrīd aktuālas kā gripas un elpceļu slimību ārstēšanai, tā profilaksei, norāda „Mēness aptiekas” farmaceiti. Suspensiju forma sniedz ātrāku efektu, turklāt, gadījumā, ja nav pieejamas rūpnieciski gatavotās zāļu formas, daudzas suspensijas iespējams pagatavot aptiekā.

Kā atvieglot iesnas un neļaut tām ieilgt?
Vīrusu sezonā viens no izplatītākajiem simptomiem, kas var ievērojami ietekmēt pašsajūtu, ir iesnas. Ko darīt, ja iesnas apgrūtina pašsajūtu, traucē pilnvērtīgu miegu un ieilgst? Padomos dalās BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, ģimenes ārste Zane Zitmane un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.

Minerālvielas un ārstniecības augi imunitātes atbalstam: iesaka farmaceits
Strauji tuvojoties pavasarim, nereti plānojam pavadīt vairāk laika svaigā gaisā, taču jāatceras, ka pēc ziemas perioda organisma aizsargspējas mēdz būt novājinātas. Lai gan visbiežāk runājam par C un D vitamīna nozīmi, arī minerālvielas un ārstniecības augi ir svarīgi organisma imunitātes sargi.

Pastāvīgs nogurums un bieža slimošana – varbūt trūkst D vitamīna?
D vitamīns, ko dēvē arī par „saules vitamīnu”, ir neaizstājama viela, kas nepieciešama pilnvērtīgai organisma darbībai. Lai gan cilvēka ķermenis spēj sintezēt D vitamīnu saules ultravioletā starojuma ietekmē, pietiekama tā uzņemšana daudziem joprojām ir izaicinājums, īpaši Latvijas klimata apstākļos. Tā rezultātā pavasara sākumā, pēc tumšajiem ziemas mēnešiem, daudzi saskaras ar nepatīkamajiem simptomiem, ko izraisa D vitamīna deficīts.

Estētiskā zobārstniecība Rīgā: Holivudas smaids pieejams arī tev! Reklāmraksts
Estētiskās zobārstniecības pakalpojumi mūsdienās kļūst arvien pieprasītāki, sākot no nelielām vizuālām korekcijām līdz pat apjomīgām zobu restaurācijas un implantoloģijas procedūrām. Par to, kā estētiskās zobārstniecības pakalpojumi palīdz realizēt sapni par skaistu un koptu smaidu, stāsta Veselības un skaistuma centra Adoria zobārstniecības Rīgā speciāliste Ieva Breča.

Magnijs enerģijai, nervu sistēmas un organisma atbalstam: kā izvēlēties piemērotāko?
Magnijs ir viens no būtiskākajiem minerāliem cilvēka organismā, kas piedalās vairāk nekā 300 bioķīmiskajos procesos, tai skaitā nervu sistēmas atbalstīšanā. BENU Aptiekas farmaceits Konstantīns Čerjomuhins skaidro, kāpēc magnijs ir svarīgs, kādas ir tā funkcijas un kā izvēlēties piemērotāko magnija formu.

Nestrādā galva? Smadzeņu veselībai palīdzēs Omega-3 taukskābes
Ziemas tumšie mēneši bieži vien izsmeļ enerģijas rezerves, atstājot ietekmi ne tikai uz kopējo labsajūtu, bet arī uz kognitīvajām spējām – uzmanību, uztveri un atmiņu. Lai atjaunotu smadzeņu darbību un mazinātu nogurumu, ir svarīgi pienācīgi “pabarot” savu prātu. Omega-3 taukskābes spēlē būtisku lomu smadzeņu veselībā, uzlabojot to funkcijas un palīdzot saglabāt asu prātu visa gada garumā.

Vardarbība ģimenē: kā atbalstīt cietušos, nepasliktinot situāciju?
Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, Latvijā 30 % sieviešu un 17 % vīriešu partnerattiecībās ir piedzīvojuši vardarbību, tomēr joprojām bieži vien vardarbību ģimenē sabiedrība uzskata par privātu jautājumu. Psihoterapeits Artūrs Miksons atgādina, ka vardarbība ģimenē nav norma.

Nomākts garastāvoklis vai depresija – kā atpazīt un ārstēt?
Ir aplami domāt, ka depresiju var pamanīt acumirklī. “Kā tad nu ne,” kāds var iebilst, “depresīvs cilvēks taču būs nomākts un skumjš.” Tik vienkārši nebūs vis. Ne velti depresiju mēdz dēvēt par maskēšanās meistari, jo tā var slēpties arī aiz smaidiem, smiekliem un hiperaktivitātes.