Mans bērns
Kā sagatavot bērnu vasaras nometnei? 7 padomi vecākiem
Vasara ir klāt un mammas un tēti gatavojas dažādot bērna vasaras atpūtu ar piedalīšanos kādā no vairākiem tūksošiem Latvijas vasaras nometņu. Vecākiem, kuriem jau ir pieredze ar atvases sūtīšanu uz kādu no nometnēm, jau ir priekšstats, kā tai jāgatavojas, taču tiem, kuru bērni šādā piedzīvojumā dosies pirmo reizi, noteikti ir daudz jautājumu. Sagatavot atvasi vasaras nometnei var būt aizraujošs, bet arī izaicinošs uzdevums, tāpēc “Multimetode – zinību centrs un bērnudārzs” sniedz padomus par to, kā sagatavot bērnu vasaras nometnei.
Bērni ar velosipēdu ceļu satiksmē: Ko vecākiem vērts atgādināt?
Ir trīs ceļu satiksmes negadījumi, ar kuriem visbiežāk saskaras riteņbraucēji – pārsista riepa, nokritusi ķēde un vieglas traumas. Lai kāda būtu situācija uz ceļa, ir vērts pārrunāt ar saviem bērniem, kā rīkoties un kur meklēt palīdzību, braucot ar velosipēdu bez vecāku uzraudzības.
Iekārto skaistu un drošu bērnistabu
Kad ģimenē ienāk mazulis, par vienu no svarīgākajām telpām mājoklī kļūst bērnistaba. Tās iekārtošana prasa īpašu uzmanību, jo bērnam jānodrošina gan drošība un komforts, gan estētiski pievilcīga vide.
Vecāki ievēro diētu. Vai to piedāvāt arī bērnam?
Cilvēka ēšanas paradumu pamati galvenokārt tiek ielikti bērnībā – bērns tos pārņem no saviem vecākiem, brāļiem un māsām. Tieši tāpēc ir ļoti svarīgi, lai jau no agras bērnības ģimene ievērotu veselīgas ēšanas principus jeb diētu (tulkojumā no sengrieķu valodas). Mūsdienās bieži novērojams, ka vecāki – it īpaši gados jauni – izvēlas dažādas specifiskas diētas, piemēram, ir vegāni vai svaigēdāji. Vai šāds uzturs ir piemērots arī bērnam?
Lai bērns apgūtu diabēta aprūpi, vecākiem jātiek galā ar savām bailēm
Manam dēlam Robertam 1. tipa diabētu konstatēja 2018. gadā, kad viņam bija vien seši gadi. Tolaik par šo slimību nezinājām pilnīgi neko, it īpaši, ka tā skar bērnus un nav izārstējama.
5 ieguvumi, bērniem un vecākiem, nodarbojoties ar jogu
Joga attīsta cilvēku vispusīgi – caur ķermeni, prātu un emocijām, kā arī palīdz sasniegt fizisko un psiholoģisko harmoniju. Tā dažus no ieguvumiem, ko gan lieliem, gan maziem sniedz jogas treniņi, raksturo Rimi Bērniem eksperte, sertificēta fizioterapeite Jekaterina Bovtramoviča.
Regulāra zobu higiēna – kā to iemācīt bērniem?
Ikvienam vecākam ir vēlme redzēt savus bērnus smaidām. Zobu veselība bērniem nav tikai estētikas jautājums, bet arī labas pašsajūtas pamats. Iemācīt bērnam rūpēties par zobu higiēnu ir tikpat svarīgi kā iepazīstināt ar veselīgu uzturu vai regulārām fiziskām aktivitātēm.
Bērns naktī mostas, nevar aizmigt, runā miegā… Kā rīkoties?
Ar kādām problēmām visbiežāk ģimenes saskaras saistībā ar bērna miegu, un, kā šīs situācijas risināmas, skaidro Marta Celmiņa, Bērnu slimnīcas Epilepsijas un miega medicīnas centra miega speciāliste–pediatre, Latvijas Miega medicīnas biedrības vadītāja.
5 rotaļlietas bērna attīstībai
Rotaļlietas ir ne tikai izklaide, bet arī vērtīgi attīstības rīki, kas var stimulēt bērna prātu un fizisko izaugsmi.
Apēst, saost, pataustīt… jeb maņu nozīme bērna emociju regulēšanā
Ikviens bērna vecāks palaikam nonāk situācijā: ģimenei ieplānots mierīgi iet gulēt, bet mazie pārsteidz ar lielu enerģijas pieplūdumu. Bērni skrien pa māju, aktīvi spēlējas un niķojas. Mēdz būt arī citādāk – aktivitātēm paredzētajā laikā kļūst miegaini. Vai bērna emocijas var noregulēt?