
Aptauja: vairāk nekā 80 % vecāku raizējas, ka bērni digitālajā vidē var tikt pakļauti seksuālai izmantošanai
81 % vecāku Latvijā raizējas, ka kāds ar viņa bērnu sazināsies tiešsaistē, lai manipulētu un pakļautu seksuālai izmantošanai, liecina aptaujas dati. Turklāt puse vecāku jeb 50 % atzīst, ka viņu bērniem ir nepilnīgas zināšanas par to, kā rīkoties, ja kāds viņus nepiemēroti ...

Kardioloģe: augsta asinsspiediena ārstēšana nav sprints, bet maratons visa mūža garumā!
Lai vērstu uzmanību izplatītākajam mirstības iemeslam pasaulē – augstam asinsspiedienam jeb arteriālajai hipertensijai, 17. maijā tiek atzīmēta Starptautiskā Hipertensijas diena.

Ģimene Latvijā: skaitļi un fakti
Ceturtdien, 15. maijā, pasaulē atzīmēs Starptautisko ģimenes dienu. To ir dibinājusi ANO ģenerālā Asambleja 1993. gadā. Savukārt Latvijā Ģimenes dienu kā oficiālus svētkus atzīmē salīdzinoši nesen - kopš 2008. gada.

Kāpēc pavasaris ir īstais laiks parūpēties par zarnu mikrobiomu?
Pavasaris ir atjaunošanās laiks ne tikai dabā, bet arī mūsu organismā. Pēc garās ziemas, kad uzturs nereti ir bijis smagnējāks un arī fizisko aktivitāšu daudziem bijis mazāk, zarnu mikrobioms var būt izmainīts, negatīvi ietekmējot kā gremošanas sistēmu un imunitāti, tā arī pašsajūtu ...

Kā ieviest dabas elementus mājokļa telpās?
Mūsdienu dinamiskajā un tehnoloģiju piesātinātajā pasaulē aizvien vairāk cilvēku tiecas pēc miera, līdzsvara un tuvības ar dabu. Šīs ilgas atspoguļojas arī mūsu mājokļu iekārtojumā – interjerā ienāk dabas elementi, kas rada harmoniju, atbrīvo no ikdienas stresa un palīdz radīt omulīgu, dzīvī...

Aptauja: kāda ir Latvijas strādājošo kopējā apmierinātība ar darbu?
Sekojot līdzi Latvijas strādājošo apmierinātības un noskaņojuma tendencēm, pētījumu kompānija Kantar veica pētījumu, kurā noskaidroja darbinieku kopējo apmierinātību darbu, kā arī identificēja apmierinātības rādītāju izmaiņas dinamikā.

Krakšķ kauli? 5 izplatīti mīti par locītavu veselību
Par locītavu veselību mēdzam aizdomāties tikai tad, kad problēmas jau ir radušās. Diemžēl sabiedrībā joprojām pastāv daudzi mīti, kas kavē laikus meklēt palīdzību vai ieviest izmaiņas ikdienas paradumos.

Grāmatvedis, vadītājs, finanšu direktors – vai krāpnieki zina, kam “uzbrukt” uzņēmumā?
Neraugoties uz to, ka visbiežāk krāpnieku mērķis ir privātpersonas, garnadžu redzeslokā regulāri nonāk arī uzņēmumi. Galvenokārt šādas krāpniecības upuri ir darbinieki, kuriem ir pilnvaras veikt maksājumus un kuriem ir piekļuve uzņēmuma finansēm un internetbankas datiem, piemēram, grāmatveži.

Aptauja: 77% darba ņēmēju attīsta savas prasmes, bet tikai daļa jūtas atbalstīti no darba devēja puses
Latvijā lielākā daļa darba ņēmēju (77%) atzīst, ka velta laiku savai profesionālajai izaugsmei, liecina “If Apdrošināšana” un “Norstat” veiktā aptauja. Arī darba devēji nereti piedāvā mācību vai attīstības iespējas, tomēr gandrīz trešdaļa darbinieku (28%) norāda, ka īpašu atbalstu savā darbavietā nesaņem.

Sausās acs slimība: 5 jautājumi un atbildes
Sausās acs slimība sastopama dažādos vecumposmos un ir saistīta ar vairākiem faktoriem, tostarp, piemēram, ilgstošu darbu ar datoru. Sievietēm tā sastopama biežāk.

Pētījums: Z paaudze veikalos necieš rindas – katrs ceturtais pamet preces un mūk
Lai arī tā dēvētā Z paaudze joprojām labprāt iepērkas veikalos klātienē, apmēram ceturtdaļa, ieraugot pie kases rindu, pametīs preces un dosies projām, noskaidrots pētījumā.

Haotiskā dārzniecība – “TikTok” trends vai slinkā dārznieka sapnis?
Katram ir sava ideja par ideālu dārzu – vienam tā ir rūpīgi sakopta ainava ar perfekti simetriskām dobēm, citam – krāšņa augu buķete, kur augi brīvi mijiedarbojas un veido paši savu kārtību. Tieši šī pieeja pēdējā laikā iedvesmo arvien vairāk cilvēku, īpaši sociālajos tī...

Viedoklis: profesionālā identitāte neizgaist līdz ar bērna dzimšanu
Bērna kopšanas atvaļinājums ir viens no intensīvākajiem un jutīgākajiem posmiem sievietes dzīvē, kas bieži tiek reducēts uz diviem vārdiem — “laiks bērnam”. Taču tikpat būtiski ir runāt par to, kā šajā periodā mainās sievietes identitāte.

Kā mazināt stresu eksāmenu laikā? Iesaka ergoterapeite
Dažkārt tieši stress un satraukums spēlē noteicošo lomu, kādēļ nevar ar pārliecību demonstrēt savas zināšanas un prasmes eksāmenos. Ko darīt, lai eksāmenu laiks aizritētu pēc iespējas veiksmīgāk un vainagotos ar labiem rezultātiem?

Mākslīgais intelekts komunikācijas jomā: nākotnes prognozes
Mākslīgā intelekta (MI) aktīvā ienākšana biroja darbinieku profesionālajā darbībā izraisīs pakalpojumu cenu maiņu daudzās nozarēs. “Komunikācijas nozarē tirgus jau tagad sāk “drudzīties”, jo klientiem šķiet, ka MI dēļ pakalpojumiem būtu jāmaksā mazāk,” norāda eksperte.

Pavasaris vienreiz gadā: papildini ēdienkarti ar zaļumiem!
Nekas nav tik zaļš un vitamīniem bagāts kā dobes un pļavas pavasarī! Agrs pavasaris, kad dažādas mazlapiņas un pusnezāles ir modušās, bet vēl nav sākušas ziedēt, ir īstais laiks tās likt uz šķīvja līdzās tradicionālajiem zaļumiem, pirmajiem redīsiem un aromātiskiem gurķīšiem.

Plastmasas iepakojums: tik melns, kā to mālē? Reklāmraksts
Medijos arvien biežāk dzirdamas bažas par mikroplastmasas ietekmi uz veselību un dabu, kā rezultātā daļa sabiedrības ilgtspējības un zaļāka dzīvesveida vārdā pieņem lēmumu atteikties vai samazināt plastmasas trauku un to produktu patēriņu, kas fasēts plastmasas iepakojumā. Tomēr – vai plastmasas iepakojums tiešām ...

Skriešanas sezona pilnā sparā: 6 speciālistu padomi skrējējiem
Cik svarīga ir sagatavošanās garākam skrējienam un kā noskriet maratonu, nekaitējot veselībai? Skaidro eksperti.

4 saldas zefīru receptes Māmiņdienas brokastīm
Māmiņdiena ir īpašs brīdis, kad visa ģimene sanāk kopā, lai pateiktos mammai – ar smaidu, apskāvienu un, protams, arī kaut ko gardu. Šogad saldais pārsteigums var būt vēl īpašāks – pašu gatavots, vienkāršs un pilns mīlestības.

Psihiatra konsultācijas – "Veselības salonā 888" Reklāmraksts
Psihiatrs ir speciālists, kurš konsultē un ārstē cilvēkus ar emocionālās un garīgās veselības traucējumiem, kas var izpausties dzīves pārmaiņu periodos, krīzes situācijās, kā arī fiziskas vai psihoemocionālas pārslodzes gadījumos.

5 soļi līdz kopīgiem pagalma svētkiem ar kaimiņiem
Kamēr saulainajās Dienvidu valstīs vakariņas ar kaimiņiem, pikniks pagalmā un kopīga futbola mača skatīšanās ir ikdienas norma, Latvijā cilvēki tradicionāli ir atturīgāki – cienām privātumu, bet bieži arī nejūtamies pietiekami droši, lai uzrunātu kaimiņus pirmie.

Ātri un gardi – kēksiņi, ko bērns var pagatavot mammai
Kūkas un kēksiņi tik ļoti piestāv Mātes dienai! Arī ziedi, bērna gatavoti apsveikumi un mīļas sarunas. Uzzini, kā pagatavot klasiskos kēksiņus, kas labi piestāvēs Mātes dienai.

Ceļojums ar bērniem: labākie galamērķi bezrūpīgai vasaras atpūtai
Tuvojoties skolas mācību gada noslēgumam, ģimenes ar bērniem sāk rosīties kopīgas atpūtas plānošanai. Ceļojums ar bērniem – daudziem var izklausīties pēc izaicinājuma, taču ar pareizi izvēlētu galamērķi tas kļūst par neaizmirstamu piedzīvojumu visai ģimenei.

3 būtiskas lietas, kas jāzina par mantojumiem
Mantojuma jautājumi ir kas tāds, par ko nereti domājam tikai tad, kad dzīve liek ar tiem saskarties. Taču šādos brīžos – līdzās emocionālajam zaudējumam – jārisina arī praktiski un juridiski jautājumi: jākārto dokumenti, jāpārzina mantojuma sastāvs un jāizvērtē iespējamās saistības.

No neļķēm līdz valsts apbalvojumam – kā godā māmiņas dažādās pasaules valstīs?
Maija otrajā svētdienā daudzviet pasaulē atzīmē Māmiņdienu, kad īpašu paldies sakām tām sievietēm, kuru rūpes mūs pavadījušas no pirmajiem soļiem līdz šodienai. Lai gan svētki tiek svinēti vienā dienā, māmiņu godināšanas tradīcijas dažādās valstīs ir atšķirī...